sobota, 5 grudnia 2015

SerceSerce. By móc kochać.
Serce. By móc dobrym człowiekiem być.
Serce. By móc wzruszeniem reagować na piękne chwile.
Serce. By móc żyć!

Niedawno na ten świat przyszła cudowna dziewczynka. Radości i łez szczęścia rodziców nie dało się opisać. Toż to wspaniały moment! Narodziny dziecka! To cud! Marzenie spełnione, które kocha się nad życie - aż po jego kres. Radowało się ich serce i raduje do dziś dzień... tylko czy serce tej malutkiej dziewczynki także będzie się radowało?

Najwspanialsza chwila w życiu łączyła się z bólem. Dlaczego? Nela, która niedawno przyszła na świat, jest bardzo poważnie chora. Ta dziewczynka, otoczona miłością, jest z pewnością jednym z najszczęśliwszych dzieci na świecie. Ma cudowną rodzinę, która walczy o jej zdrowie przez cały czas! Jednak jak tu być w pełni szczęśliwym, jeśli choruje serduszko...serduszko, bez którego nie da się normalnie żyć...

Historia Nelusi wygląda tak...
Na drugich badaniach prenatalnych lekarze wykryli u Neli poważną wadę serca, którą potwierdzono po narodzinach. Ostateczna diagnoza to złożona, sinicza, wrodzona wada serca: Zespół Fallota (ubytek w przegrodzie międzykomorowej, zwężenie drogi odpływu z prawej komory, przemieszczenie aorty na prawo, nad przegrodę międzykomorową, oraz przerost prawej komory), ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej oraz nieprawidłowy równoległy układ dużych pni tętniczych.

Tak złożony zespół wad wymaga specjalistycznej pomocy doświadczonego kardiochirurga. Tylko właściwie przeprowadzona operacja da szansę Neli na normalne życie. Jednym ze specjalistów odnoszących sukcesy w operowaniu takich wad serca jest profesor Edward Malec. Niestety, pracuje on poza granicami naszego kraju, a koszt operacji w Klinice Uniwersyteckiej w Münser (Niemcy) to 31 500 EURO, czyli ok. 140 000 PLN.

Profesor zdecydował się zoperować Nelę już za dwa miesiące. Ubytki w sercu dziewczynki zrekonstruuje za pomocą jej własnych tkanek pobranych z osierdzia. Wtedy dziewczynka będzie miała 6 miesięcy i to jest dla niej ostatnia szansa na operację przy użyciu tkanek jej ciała, po tym terminie dziewczynka będzie skazana na nietrwałe, sztuczne tworzywo.

Jeśli możesz, wesprzyj chociaż 1 zł już dziś.Apeluję do ludzi o dobrych SERCACH.

Wiecie, jaką mamy potężną moc? Połączmy to z potęgą internetu.
Udostępniajmy ten post. Linki. 
Pomóżmy ofiarować zdrowe serduszko osobie, która bardzo na nie czeka.
A nagroda za pomoc jest bezcenna - szczęśliwe i zdrowe życie ludzkie.

Jeśli jest wśród czytelników tego bloga ktoś z Bielska-Białej i okolic - zapraszam tutaj.
W ten weekend można wybrać się do Gemini Park i kupić charytatywny, PIĘKNY kalendarz. Wszystko dla Neli!!!

Tutaj możecie znaleźć natomiast jeszcze więcej informacji o sposobach pomocy dla tej małej księżniczki. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za odwiedziny i komentarze - ogromnie je doceniam :) Jeżeli Wam się tutaj podoba - zapraszam serdecznie do obserwowania mojego bloga :)