środa, 14 stycznia 2015

Moc uśmiechu

uśmiech = szczęście
uśmiech = radość
uśmiech = energia na cały dzień

Wczoraj pogoda była przepiękna. Z łóżka wstałam prawdą nogą (nawet jak wstaję lewą, to cały dzień sobie wmawiam, że prawą i w końcu sama zaczynam w to wierzyć i pozytywnie się nakręcać). Wybrałam się ze swoim synkiem na bardzo długi spacer. Zazwyczaj świeże powietrze go usypia, ale podarował mi przed zaśnięciem powalający, cudowny uśmiech. Zrobiło mi się tak radośnie i ciepło na serduchu, że postanowiłam uśmiechać się do każdej osoby, którą spotkam podczas spaceru. Trywialne? Nie wiem... Jednak po pewnym zdarzeniu wiem, że było warto.

Ludzie różnie reagowali, kiedy się do nich uśmiechałam. Jedni to odwzajemniali, inni skulali głowę, tak jakby zawstydzeni... Pewien starszy pan aż stanął w miejscu i zaniemówił.
- Czy my się znamy? - Zapytał mnie.
- Nie proszę pana.
- To dlaczego się pani do mnie uśmiechnęła?
- Przed spacerem uśmiechnął się do mnie mój synek i dodało mi to pozytywnej energii. Miło jest, kiedy ktoś się uśmiecha.
- Niech pani nie zrozumie mnie źle, ale ja się poczułem zaszczycony! (ach...ci starsi dżentelmeni :) Ten dzień nie zaczął się dla mnie zbyt dobrze. Wszyscy od rana mają do mnie pretensje, latają zagonieni...a pani po prostu, ot tak, uśmiechnęła się do mnie. To było bardzo miłe! Dziękuję! Teraz wierzę, że ten dzień może przynieść coś dobrego.
Jak to powiedział, ukłonił się, zaczął do siebie gwizdać i poszedł w swoją stronę.

Dlaczego się nie uśmiechać? Jak to tak wiele daje. I chcąc nie chcąc - wpływa to na nas. Powiedzmy, że przez cały dzień widzimy same ponure twarze. Jak to na nas działa? Kupujemy chleb czy siedzimy za biurkiem w pracy, gdzie wszyscy mają kamienną twarz. Jak tu się czuć dobrze... A dla odmiany wyobraźmy sobie dzień, gdzie wszędzie widzimy uśmiechających się ludzi. Nie wiem jak Wy, ale mnie od razu robi się cieplej na duszy.A tak z innej beczki - III. część bajki o Sówce Mili jest w trakcie pisania. Mam nadzieję, że niebawem ją opublikuję.


Miłego i uśmiechniętego dnia Wam życzę!

2 komentarze:

 1. Każdy z nas może nieść dobro... Ewidentnie na podanym przez Ciebie przykładzie widać, że warto. Wystarczy jeden uśmiech... a to tak niewiele...
  Brawo!

  www.MartynaG.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Powiem Ci, że.. aż mam łzy w oczach.. :) Sama często uśmiecham się do ludzi, tak po prostu, bo jestem przepełniona szczęściem :) I fakt - też zauważyłam tego typu zachowanie u starszych panów :))))) Prawdziwi dżentelmeni ;)

  Pozwolisz, że udostępnię ten Twój wpis na moich fanpage'ach? Taki zastrzyk pozytywnej energii na dzień dobry przyda się każdemu! :)

  Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i komentarze - ogromnie je doceniam :) Jeżeli Wam się tutaj podoba - zapraszam serdecznie do obserwowania mojego bloga :)