piątek, 16 stycznia 2015

Macierzyństwo

Nie da się opisać, jak wiele zmienia macierzyństwo. Sprawia, że stajemy się odważniejsze, silniejsze i otwieramy serce bardziej niż kiedykolwiek. Każda z nas jest inna, jednak możemy być pewne, że macierzyństwo to najpiękniejsza rzecz, jaka może spotkać kobietę.

Nikt nie powiedział, że ten stan będzie usłany różami. Nikt nie obiecywał, że będzie łatwo i przyjemnie. A jednak zostajemy matkami i świadomie stajemy przed długą drogą, przez którą musimy przeprowadzić nasze dziecko. Stajemy się odpowiedzialne za życie, które urodziło się w nas.

Macierzyństwo jest kolejnym dowodem na to, że najpotężniejszym i najmocniejszym uczuciem jest miłość. Bez niej nasze codzienne wyzwania i ciężka praca nie miałyby najmniejszego sensu. Kochając dziecko każdego dnia dostajemy nowe pokłady energii, które pozwalają nam na bycie w swojej roli najlepszą, jaką potrafimy.

Można powiedzieć, że kiedy rodzi się dziecko, od nowa przeżywamy życie. Pierwszy uśmiech, nauka chodzenia, czytania, pierwsza ocena w szkole, pierwszy chłopak czy dziewczyna, trudne wybory, mniej lub bardziej rozsądne decyzje... To wszystko przeżywamy bardziej niż wtedy, kiedy to my szłyśmy długą drogą prowadzone przez nasze mamy.

Każdy sukces naszego dziecka jest naszym sukcesem. Każda porażka jest naszą porażką. Wszystko przeżywamy podwójnie. Wraz z naszym dzieckiem rodzimy się na nowo.

Macierzyństwo to najpiękniejsza, a zarazem najtrudniejsza droga, jaką musimy przejść pełne wiary, nadziei i miłości. Egoizm zatraca się całkowicie, ustępując miejsca wrażliwości i hojności.

Wszystkie nasze trudy, zmęczenie i poświęcenie zostaną wynagrodzone najcudowniejszymi słowami, jakie możemy usłyszeć od naszego dziecka - kocham cię mamo. Dla tych słów warto dać z siebie wszystko i oddać się macierzyństwu całą sobą.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za odwiedziny i komentarze - ogromnie je doceniam :) Jeżeli Wam się tutaj podoba - zapraszam serdecznie do obserwowania mojego bloga :)